„Ekoliski”, czyli książka dla dzieci o tym, jak chronić planetę

with Brak komentarzy

„Ekoliski. Misja ratowania Ziemi” to książka Marka Marcinowskiego, która zabiera najmłodszych w fascynującą podróż w poszukiwaniu nowej planety, na którą mogliby przeprowadzić się ludzie. A skąd pomysł na przeprowadzkę? Być może to jedyne wyjście, gdy Ziemia będzie zbyt zanieczyszczona, by na niej żyć.

Podróż z Ekoliskami

Dwoje bohaterów, Wojtuś i Zuzia, odbywają podróż po kosmosie wraz z Ekoliskami. Poszukują w Układzie Słonecznym planety, na której mógłby zamieszkać człowiek.

Dowiadują się na przykład, skąd wzięły się kratery na Merkurym, na której planecie jest za gorąco, a na której można zamarznąć. Każda z ośmiu planet jest wyjątkowa. Która jednak nadaje się do życia?

„(…) małe kroki wielu ludzi potrafią zdziałać cuda.”

Na końcu książki dzieci znajdą ekozadania, które pomogą im oszczędzać prąd, papier, dbać o ptaki i zwierzęta i produkować mniej śmieci.

Książka Marka Marcinowskiego „Ekoliski” nie tylko uświadamia, jakie zagrożenia czyhają na Ziemię, jeśli ludzkość nie będzie jej szanować. Pokazuje też, co może zrobić każdy z nas, by mieć swój wkład w troskę o Matkę-Ziemie. Książka zawiera cenne wskazówki, dzięki którym dzieci wraz z dorosłymi mogą lepiej dbać o naszą planetę.

Książkę kupisz tu


Polub Moc Relacji – Darina Asiedu na Facebook’u i Instagramie

Ten wpis jest dla Ciebie wartościowy? Podziel się z innymi